Divan (En İyiler)

3.

Sessiz Seven İnsanlar

Kim ne derse desin, sessiz sevenin en çok seven insan olduğuna inanıyorum. Çünkü daha önce haykırmıştır aşkını, daha önce fedakarlıklar yapmıştır, elinden tutabilmek için birçok yolu denemiştir. Sonuç istediği gibi olmasa da yine de sevmeye devam eden insan sessiz kalır.

15.

Yokken Var Olmak

Doğmak yok olmaktır,belki de yokluğu tatmak...ben artık kendimde yokum,varlığım sadece yazdıklarımda...

24.

Bir Küçük Kurbağanın Hikayesi

Düşünün bakalım, kaç kere başarmak üzereyken, birinin laf arasında da olsa ‘ya olmazsa’ demesi üzerine korkuya kapılıp başaramadınız? Kaç kişi sizin bilinçaltınıza “bizim bilmem kim de bunu yapmaya çalıştı idi de başaramadı, sen deli misin bunu yapacaksın?” ya da “sen nasıl başaracaksın?” düşüncelerini ve korkularını ekti?

25.

Gecenin sureti..

Gece, bir zaman diliminden çok daha fazlası fikrimce. Gürültüsüz düşünülemez kalabalığı susturan, kendimizle yüzleştiren yahut günün yorgunluğunu gidermek için üzerimize çektiğimiz yıldız desenli bir örtü. Günbatışlarının ardından bize sunulan böylesi ihtişamlı gecelerde büyüdüm ben. Ne vakit yüreğim burkulsa, bedenim bir miktar yorulsa ruhumu saran geceydi. Bilakis, gerçekleri tokat gibi çarpıp, hüzünlerin en derinini hissettiren ruhumu sarsarak beni benliğime döndüren yine geceydi. Açıkyüreklilikle ifade etmem gerekirse bundard