Eksiliyoruz

Eksiliyoruz

Yıldızları sevin. Ay'ın yansımasıyla oluşan yıldızları sevin. Senin yansımanla oluşan ben gibi onlar. Biz gibi... Aralarından sürekli eksilenler var ama ne bunun farkındalar ne de önemsiyorlar. Her gece yine aynı güzellikle ve parlaklıkla bizimleler. Gidenler var ama yeni gelenlenler de var. Bizden gidenler gibi. 

Her geçen gün eksiliyoruz farkında değiliz. Git gide tükeniyoruz veyapacak hiçbir şeyimiz yok. Çaresizce bitmeyi bekliyoruz. Yavaş yavaş ilk saygı, hoşgörü ve alttan alma. Daha sonra duygular, sevgi veya sizin deyiminizle aşk. Daha sonra arada ki her şey biter. Bundan önce olan arkadaşlık, minik de olsa sohbet... Her şey biter ve sonra biz biteriz. Yaşadığın duygular gerçekse eğer en yavaş ve can yakanı da budur. Ümitsizliğin, sıkılmışlığın had safhada yaşandığı zamanlar. En sonunda aşk dediğiniz akıl oyununu da bitirdiğinizde yeniden doğarsınız.  Bir yıldız misali. Araya gündüz girmesine rağmen gece tekrar aynı güzelliğiyle parlaması gibi sizde parlamaya ve insanların korktuğu geceyi aydınlatmaya hazırsınız.

Yıldızlar her gece bir birbiriyle yarışırlar daha parlak olabilmek için. Sizde her zorluktan sonra daha güçlü olmak için kendinizle yarışın. 

Unutmayın, bu kadar bana yeter dediğiniz an da kaybedersiniz...

YORUM YAP

YORUMLAR